Produkt dnia
szafka pod zabudowę licznika
szafka pod zabudowę licznika
140,00 zł
szt.
Szczegóły techniczne

Podstawowe informacje

Szafki przeznaczone są do samodzielnego montażu i wymagają podstawowej wiedzy i doświadczenia związanego z konstrukcją mebli.

Odpowiedzialność za bezpieczne zamontowanie mebli w pomieszczeniu pozostaje po stronie klienta.

 

Elementy wszystkich szafek są pakowane na paletę zbiorczą, nie są segregowane.

Do mebli obecnie nie jest dołączana instrukcja montażu.

Zastrzegamy sobie możliwość wprowadzania zmian konstrukcyjnych w oferowanym asortymencie.

 

Opcjonalne akcesoria

Dokładne informacje na temat załączonego wyposażenia są wyszczególnione podczas konfiguracji każdej szafki.

 

Opis produktu

Szafki kuchenne wykonane są z płyty dwustronnie melaminowanej (taki sam dekor) grubości 18 mm produkcji kronopol.

 

Plecy wykonane są z płyty HDF grubości 3 mm w kolorze białym.

Dna i tyły szuflad wykonujemy z płyty 16 mm w kolorze szarym - do szuflad Tandembox i Gametbox oraz z płyty 16 mm w kolorze białym – do szuflad Metalbox.

Fronty i korpusy wykonywane są jedynie w usłojeniu pionowym.

 

Dekor szafki oraz grubość obrzeża mogą być ustawione niezależnie od dekoru frontu i grubości obrzeża frontu. System dobiera kolor obrzeża do koloru płyty, obecnie nie ma możliwości zmiany tego parametru.

 

W szafkach dolnych i słupku standardowym domyślnie wykonywany jest wręg krawędziach umożliwiający zamocowanie pleców. W szafkach górnych wykonywany jest wpust, w odległości 20 mm od krawędzi. W szafkach do zabudowy AGD wpust wykonujemy w odległości 40 mm, celem zachowania wentylacji sprzętów.

 

W szafkach dolnych i słupkach wykonywane są nawierty umożliwiające montaż nóżek, a w szafkach górnych nawierty do montażu zawieszek.

 

W szafkach górnych, w płycie HDF nie wykonujemy podcięcia na ucho zawieszki.

W przypadku wyboru opcji „Nawierty szafek” wykonywane są nawierty umożliwiające połączenie formatek w wybrany sposób (kołki, kołki + konfirmaty, kołki + mimośrody) oraz zamocowanie półek.

 

Szafki narożne ze względów technologicznych mają wieńce górne i dolne oraz półki zbudowane z dwóch lub trzech elementów, połączonych specjalnymi złączami mimośrodowymi (Hefele Minifix + trzpień podwójny). Z tego względu szafki narożne nie posiadają możliwości łączenia na konfirmaty.

 

Złącza mimośrodowe w wieńcach wszystkich szafek oraz półkach narożnika górnego są odwrócone do dołu (otwór od spodu elementu). Jedynie w wieńcach dolnych szafek wiszących są skierowane do środka szafki, a na ścianie tylnej narożnika górnego – na zewnątrz szafki.

 

Głębokość półek ruchomych jest mniejsza o 20mm od głębokości wieńca, natomiast szerokość mniejsza o 1mm (w celu łatwego wkładania).

 

W słupkach: standardowym, do zabudowy lodówki i do zabudowy piekarnika wysokość pasa dolnego zawsze wynosi 720 mm (wys. frontu = 713mm). W słupku do zabudowy piekarnika i MV – wysokość pasa dolnego = 577mm (wys. frontu = 570mm).

 

W słupkach do zabudowy piekarnika oraz piekarnika i kuchenki mikrofalowej „światło” piekarnika = 590mm, „światło” MV = 380mm.

 

Orientacyjne wyliczanie wielkości frontów do szafki górnej: szerokość frontu = szerokość szafki zmniejszona po 2 mm z każdej strony, wysokość frontu = wysokość korpusu zmniejszona o 3mm (od góry szafki).

 

Orientacyjne wyliczanie wielkości frontów do szafki dolnej: szerokość frontu = szerokość szafki zmniejszona po 2 mm z każdej strony, wysokość frontu = wysokość korpusu zmniejszona o 7mm (pod blatem).

 

Przestrzenie poziome między frontami = 3mm

Szafka z 2 szufladami – podział szuflad: 1/2; 1/2 wysokości frontu podstawowego
Szafka z 3 szufladami – podział szuflad od góry: 1/5; 2/5; 2/5 wysokości frontu podstawowego.

 

Szafka z 4 szufladami – podział szuflad: 1/4; 1/4; 1/4;1/4 wysokości frontu podstawowego
Szafka z 5 szufladami – podział szuflad: 1/5; 1/5; 1/5; 1/5; 1/5 wysokości frontu podstawowego.

 

Szuflada pod piekarnikiem – przy boku szafki wys. 720 mm = wys. frontu = 110mm.

Obliczając wysokości frontów szuflad należy uwzględnić przestrzenie między frontami oraz obniżenie i zwężenie całości frontów wg zasad stosowanych w innych szafkach dolnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl